Ukážeme vám, ako legálne pribrzdiť elektromer a platiť menej za energiu.

Máte doma, alebo vo firme spotrebiče s trvalým odberom energie? (počítače, chladničky, servery, monitory, osvetlenie, kamerový systém, klimatizácia atď.?) Chcete znížiť odber týchto spotrebičov a tak legálne pribrzdiť elektromer? Je to jednoduché a legálne!

 

Pokiaľ máte niektoré spotrebiče s trvalým odberom, stačí časť energie počas slnečného dňa získať zo solárneho panelu. Tento princíp sa nazýva GridFree. (Pribrzdenie elektromeru znamená znížiť spotrebu získaním energie z nezávislého zdroja. V žiadnom prípade vás nenavádzame na manipuláciu s elektromerom.)

Vaša situácia:

Všetky vaše spotrebiče sú trvale napájané zásuvkami z elektrickej siete. Za všetku elektrinu platíte v plnej výške. Ročne stovky až tisíce eur. Vyzerá to takto:

 

fridfree-spotreba-energie-graf-ecoprodukt.sk-

Riešenie je GridFree – nezávislosť na verejnej elektrickej sieti.

Riešenie GridFree znamená, že časť energie (až 80%) získate behom slnečného dňa ZADARMO zo solárneho panelu. Táto energia vám významne zníži účet za elektrinu. Vaša spotreba bude vyzerať takto:

fridfree-spotreba-energie-graf-ecoprodukt.sk-

 

Zelená časť ukazuje, koľko energie z rozvodnej siete nahradíte solárnou energiou, za ktorú nemusíte platiť. Slnečný svit vám počas dňa ušetrí až 80% energie. Vynásobte to počtom slnečných dní v roku (100-150), vydeľte ročným účtom za elektrinu a zistíte, že sa tu nejedná o pár eur, ale veľmi slušnú sumu.

fridfree-spotreba-energie-graf-ecoprodukt.sk-

 

Jednoduchá inštalácia solárneho panelu a konvertora vám ušetrí peniaze a vráti vám investíciu.

Inštalácia je jednoduchá, nevyžaduje búranie ani zložité zásahy do elektroinštalácie. Pozrite si praktickú animáciu, ktorá vám ukáže, ako na to.

[kml_flashembed publishmethod=”static” fversion=”8.0.0″ movie=”http://www.ecoprodukt.cz/flash.swf” width=”550″ height=”250″ fid=”xx” targetclass=”flashmovie”]

Get Adobe Flash player

[/kml_flashembed]

Staviam dom / mám postavený dom. Mám firmu. Mám dielňu. Chcem ušetriť.

Sady GridFree s jedným, alebo dvoma solárnymi panelmi si môžete objednať v našom E-shope. Informujte sa telefonicky, alebo e-mailom. Ochotne vám zodpovieme vaše otázky.

 

GridFree solárna zostava – Panel 250Wp + menič 230V/230W

gridfree-solarna-zostava

Cena zostavy 299 €

GridFree Solárna zostava 2x Panel 135 Wp + mikromenič 230V/230W

Cena zostavy: 319 €

 

Mikrokonvertor (menič napätia) GridFree DC-AC 230V, 230W CE

Cena mikrokonvertoru: 129 €

Ako začať?

Prvý krok: Zistite, aké spotrebiče majú trvalý odber a aký majú príkon (Waty)

Druhý krok: Podľa celkového príkonu použite potrebný počet sád GridFree – panel + invertor

Sada panelov s mikroinvertorom ma typický maximálny výkon cca 230W. Na spotrebiče so súčtom príkonu napr. 500W použite dve sady. V ideálnom počasí sa vaša denná spotreba 500W zníži na 40W. To je energia, ktorú zaplatíte rozvodným spoločnostiam.

 

Pozrite si video, v ktorom sa dozviete všetko dôležité:

GridFree niečo stojí. Naozaj sa to oplatí? Počítajme spolu:

Sada panelov 230 wattov s mikrokonvertorom stojí cca 290€.
Pri priemernom ročnom slnečnom svite 1500 hodín získate za rok zhruba 345kWh energie.
Pokiaľ túto elektrinu budete nakupovať za cenu cca 0,14€ vrátane poplatkov, jedna sada vám može ročné ušetriť 48€.

Sporiť alebo šetriť?

Ak sumu cca 290€ vložíte na rok do banky, vyplatí vám reálny úrok vo výške 1-2%, mínus daň plus bankové poplatky. Prečo teda neinvestovať do solárnej sady GridFree? Ušetrením energie takto získate v prepočte takmer 14% úrok, ktorému nemôže konkurovať žiadna banka. Naviac vám získanú energiu nikto nezdaní. Začnite šetriť energiu hneď teraz. Objednajte si sadu GridFree, alebo menšie alternatívy. Pozrite si tiež praktické príklady inštalácie.

O pár dní u vás doma, alebo vo firme:

elektromer-ako-znizit-spotrebu-legalne-solarne-panely-konvertor-ecoprodukt.sk

 

Ako zabrániť neželanému prietoku vašej energie do rozvodnej siete?

prudove rele

Pri poklesoch napätia je možné, že časť vašej energie pretečie do rozvodnej siete. Riešenie je veľmi jednoduché. Jedno, alebo viac prúdových relé môžete použiť ako spínací prvok, ktorý pripojí napájanie GridFree až vtedy, keď vaše spotrebiče dosiahnu dostatočný odber.

Takto zabezpečíte že vlastná spotreba bude dostatočná a nedôjde k prietoku vašej energie do verejnej siete.

 

 

 

 

 

Legislatíva:

Energetické regulačné úrady vo svojom stanovisku tvrdia, že použitie mikrokonvertorov a individuálnych zdrojov energie je úplne legálne, ak sú preukázateľne galvanicky udelené od elektrizačnej sústavy. Mikrokonvertory túto podmienku spĺňajú, pretože jednosmerná prúdová časť je galvanicky oddelená vysokofrekvenčným transformátorom.

Parametre zariadenia boli tiež riadne overené nezávislými skúšobňami, čo potvrdzujú certifikáty TÜV a VDE. Zodpovedajú štandardným normám. Výroba energie tak neslúži k dodávke energie do distribučnej siete, ale výhradne k zníženiu odberu z nej v odbernom mieste.

 

zdroj: redakcia ecoprodukt.sk (g)